Grzejniki są „końcowym” elementem większości instalacji grzewczych. Za pomocą wody która przez nie przepływa przekazują energię cieplną ze źródła ogrzewania (kocioł, sieć ciepłownicza, pompa ciepła) do naszych mieszkań.
Grzejniki płytowe występują w wersjach z podłączeniem z tylko z boku lub od boku i dołu jednocześnie. W przypadku podłączenia bocznego w każdym grzejniku są 4 otwory przyłączeniowe (po 2 na każdej stronie), aby instalator mógł wybrać czy zasilanie i powrót mają być po tej samej stronie (podłączenie boczne), czy po przeciwnych (podłączenie krzyżowe lub siodłowe). Natomiast w przypadku modeli z bocznymi oraz dolnymi otworami przyłączeniowymi, dolne otwory w zależności od modelu mogą być po lewej/prawej stronie, lub centralnie w środku grzejnika (dzięki czemu podłączenie może być dolne, pośrednie boczne, lub pośrednie krzyżowe). Podczas instalacji grzejnika należy zapoznać się z zalecanymi sposobami podłączenia. Podłączenie zasilania oraz powrotu odwrotnie niż jest to zalecane będzie skutkowało spadkiem mocy cieplnej grzejnika o nawet ponad 30%!
Należy pamiętać aby w pomieszczeniach w których (okresowo lub stale) występuje wilgoć nie stosować grzejników płytowych. Do tego celu przeznaczone są grzejniki łazienkowe, które są stworzone do pracy w takich właśnie warunkach.
Standardowym kolorem sprzedawanych przez nas grzejników jest biały RAL. W przypadku zapotrzebowania na inny kolor, prosimy o informację – na Państwa zamówienie załatwimy u producenta dowolny kolor z palety RAL.